Kategoria: Artykuły o Reiki

Reiki w domu i w pracy, czyli kilka zastosowań Reiki w codziennym życiu

Reiki może służyć nie tylko uzdrawianiu, czy rozwojowi duchowemu. Jako energia oczyszczająca i przywracająca stan harmonii, Reiki można również stosować do oczyszczania i ładowania przedmiotów codziennego użytku czy jedzenia, a także do oczyszczania pomieszczeń. Tym samym, Reiki staje się znacznie bardzo uniwersalnym narzędziem energetycznym, z którym można pracować na co dzień.

Reklama

Cały ten artykuł można, tak naprawdę, sprowadzić do prostego stwierdzenia – oczyszczać i ładować można wszystko. Czasem trzeba popuścić wodze fantazji i kreatywności, by samemu wymyślić nowe zastosowania Reiki. By jednak ułatwić sprawę, nie ograniczę się do tak ogólnej porady.

Ładowanie i oczyszczanie jedzenia za pomocą Reiki

Jedzenie jest jednym ze źródeł, z jakich organizm pozyskuje energię Chi. Niestety, nie każde współczesne danie zawiera wystarczającą dawkę energii życiowej – a jeśli nawet, to często zawiera też całą masę przysłowiowej chemii, która niekoniecznie jest dobra dla naszego organizmu. Dlatego warto przez kilka minut poreikować to, co będziemy za chwilę jedli.

Zwłaszcza tyczy się to wymuszonych dań z mikrofali – mikrofala działa w dość specyficzny sposób – podgrzewa jedzenie, jednocześnie pozbawiając je substancji odżywczych. Jeśli już jesteśmy zmuszeni, by zjeść coś z mikrofali, podładujmy to coś za pomocą Reiki. Jeśli jadasz w miejscach publicznych, takich jak restauracje, czy bary szybkiej obsługi, Reiki również i tu będzie Twoim przyjacielem.

Warto też oczyszczać jedzenie z negatywnych energii – zwłaszcza mięso może takie zawierać, biorąc pod uwagę warunki panujące w rzeźniach. Również i jedzenie przygotowane z niechęcią, czy w stanie agresji, nie kumuluje zbyt wielu pozytywnych energii – warto takie dania podładować i oczyścić. Oczywiście wszelkie zabiegi reikowe tyczą się zarówno w miarę stałych posiłków, jak również napojów czy zup :).

Osoby lubiące gotować również skorzystają z pomocy Reiki. Każdy składnik szykowanego posiłku można podładować i oczyścić za pomocą Reiki. Ba, nawet noże do krojenia nie muszą unikać kontaktu z Reiki :). Osoby po drugim stopniu mogą również kreślić pierwszy znak w sosach czy zupach, nie wspominając o stosowaniu go w ogólnym procesie gotowania.

W ten oto sposób, wszystko od kaw przez dania główne po desery będzie doprawione za pomocą Reiki, a to przełoży się na jakość spożywanych posiłków.

Oczyszczanie pomieszczeń i przedmiotów za pomocą Reiki

Jedzenie to nie jedyna rzecz, którą można ładować. Często na kursach można dowiedzieć się, że Reiki można podsyłać zwierzętom i roślinom. Ale to dopiero początek. Osoby korzystające z kryształów i kamieni pół-szlachetnych, czy to do terapii czy w celach dekoracyjnych, mogą te kamienie i kryształy oczyszczać od czasu do czasu właśnie za pomocą Reiki. Podobnie można postępować w przypadku amuletów, talizmanów czy noszonej biżuterii i ozdób (tak, w przypadku ubrań również). Praktycznie każdy przedmiot codziennego użytku gromadzi mniej lub bardziej negatywne energie, które warto likwidować poprzez reikowe oczyszczanie.

Kupując nowe rzeczy, czy to nowe czy też z drugiej ręki, już używane, można je oczyścić za pomocą Reiki. Osobiście często robię to w przypadku książek, które spływają do mnie z różnych miejsc. Reikować można zmywane naczynia, właśnie w trakcie zmywania. Zreikować można sam płyn do naczyń czy gąbkę. A znajoma zwykła Reikować wodę, którą potem zmywa podłogi w swoim mieszkaniu. Możliwości jest naprawdę wiele.

Można też oczyszczać całe pomieszczenia – osoby po drugim stopniu powinny w tym celu stosować pierwszy znak, kierując nim energię w całe pomieszczenie. Pokój można potem zabezpieczyć przed negatywnymi energiami czy bytami, umieszczając na ścianach, suficie i podłodze pierwszy znak. Zabezpieczenie takie nie jest jednak stałe i trzeba je odnawiać co pewien czas. Sam robię to raz na tydzień. Jeden z moich znajomych nauczycieli Reiki w podobny sposób oczyszcza i zabezpiecza swoje biuro.

A Ty, jak stosujesz Reiki?

Czy wystarczająco rozbudziłem Twoją kreatywność? Reiki można stosować praktycznie na okrągło, a forma zastosowania zależy tylko od naszej inwencji twórczej (czasem też od naszego zdrowego rozsądku, ale to temat na osobny artykuł). I przysłowiowa pani domu i pracownicy biura skorzystają z oczyszczających i ładujących funkcji Reiki, kucharz czy sprzątaczka nie zostaną w tyle. Wszystko to (i wiele więcej) sprawia, że Reiki jest narzędziem duchowym praktycznie dla mas.

Czy masz może inne sugestie i pomysły na zastosowanie Reiki w życiu codziennym?

Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i zapisać się na darmowe powiadomienia o nowych artykułach przez RSS lub przez email.